Search - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: [No adapter]
fr: [Aucun adaptateur]

en: Resources indexed
fr: Ressources indexées

en: Items
fr: Contenus

en: Item sets
fr: Collections

en: Name
fr: Nom

en: Adapter
fr: Adaptateur

en: None
fr: Aucun

en: Facet limit
fr: Limite de facette

en: The maximum number of values fetched for each facet
fr: Le nombre maximum de valeurs récupérées pour chaque facette

en: Facets
fr: Facettes

en: Enabled
fr: Activé

en: Weight
fr: Poids

en: Sort fields
fr: Champs de tri

en: Form settings
fr: Paramètres du formulaire

en: Path
fr: Chemin

en: Form
fr: Formulaire

en: Search
fr: Recherche

en: Search items
fr: Recherche de contenus

en: Search configuration
fr: Configuration de la recherche

en: Configure
fr: Configurer

en: Reindex all
fr: Tout réindexer

en: Delete
fr: Supprimer

en: No search indexes created yet.
fr: Aucun index créé pour l'instant

en: Edit
fr: Modifier

en: No search pages created yet.
fr: Aucune page de recherche créée pour l'instant

en: Close
fr: Fermer

en: Add search index
fr: Ajouter un index de recherche

en: Add
fr: Ajouter

en: Configure search index
fr: Configure l'index de recherche

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Add search page
fr: Ajouter une page de recherche

en: Configure search page
fr: Configurer la page de recherche

en: Edit search page
fr: Modifier la page de recherche

en: Filters
fr: Filtres

en: %s item set | %s item sets
fr[0]: %s collection
fr[1]: %s collections

en: %s item | %s items
fr[0]: %s contenu
fr[1]: %s contenus

en: Your query returned no results
fr: Votre recherche n'a retourné aucun résultat

en: Sort by
fr: Trier par

en: Indexing started in %sjob %s%s
fr: L'indexation a commencé dans %sla tâche %s%s
