Omeka - en to pl translation catalogue (16 entries)

en: Website
pl: Strona internetowa

en: Email (required)
pl: Email (wymagany)

en: Your name
pl: Twoje imię

en: Allowed tags:
pl: Dozwolone tagi:

en: Please verify you're a human
pl: Proszę zweryfikować, że jesteś człowiekiem

en: Comments
pl: Komentarze

en: Allow public commenting?
pl: Czy pozwolić na dodawanie publicznych komentarzy?

en: Require moderation for all public comments?
pl: Czy wymagana jest moderacja wszystkich publicznych komentarzy?

en: User roles that can moderate comments
pl: Użytkownik upoważniony do moderowania komentarzy.

en: The user roles that are allowed to moderate comments.
pl: Użytkownicy upoważnieni do moderowania komentarzy,

en: User roles that can comment
pl: Użytkownik upoważniony do komentowania.

en: security settings
pl: ustawienia ochrony

en: Your comment is awaiting moderation
pl: Twój komentarz czeka na moderację.

en: here
pl: tutaj

en: on
pl: na temat

en: Approved
pl: Zaakceptowany
